Warunki kredytu konsolidacyjnego

Lip 12, 13 Warunki kredytu konsolidacyjnego

Formalności związane z ubieganiem się o kredyt konsolidacyjny nie różnią się znacznie od innych kredytów. Warunki kredytu konsolidacyjnego niemniej jednak zależą od banku, w którym będzie się chciało uzyskać wsparcie finansowe, od swojej zdolności kredytowej, wnioskowanej sumy czy okresu kredytowania. Warunki kredytu konsolidacyjnego są dodatkowo indywidualnie dobierane w zależności od wniosku kredytowego.

Podstawowe warunki kredytu konsolidacyjnego

Każdy bank ma jednak swoje podstawowe warunki kredytu, które dokładnie określają, na jakie formalności kredytobiorca musi się przygotować. Przede wszystkim niezbędne jest posiadanie dokumentów potwierdzających uzyskiwane dochody, które potrzebne są do oceny zdolności kredytowej. Warunki kredytu konsolidacyjnego hipotecznego dodatkowo dotyczą dokumentów związanych z ustanowieniem hipoteki, a z tym może być związane ubezpieczenie pomostowe, czyli takie, które zawiera się aż do czasu ustanowienia hipoteki na bank. Warunki kredytu konsolidacyjnego hipotecznego ponadto wskazują, że hipoteka nie może dotyczyć całości wartości nieruchomości jako zabezpieczenia spłaty. Tylko w przypadku, gdy kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony do spłaty kredytu mieszkaniowego możliwe jest ustalenie wysokości kredytu proporcjonalnie do zabezpieczenia.

Warunki kredytu konsolidacyjnego ? dochody

Aby uzyskać kredyt konsolidacyjny, jak zostało wcześniej wspomniane, konieczne jest także posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Aby móc ją mieć, należy posiadać dochody, optymalnie z tytułu umowy o pracę, prowadzenia działalności gospodarczej, kontraktów, emerytury czy renty. Banki mogą brać również inne dochody pod uwagę, między innymi z tytułu umowy zlecenia, najmu nieruchomości, dywidend itp.

Warunki kredytu konsolidacyjnego ? regularna spłata

Bardzo istotnym warunkiem jest również regularna spłata wszystkich zobowiązań kredytowych. Warunki kredytu konsolidacyjnego wskazują jasno, że nie jest możliwe uzyskanie konsolidacji wtedy, gdy miało się już kłopoty ze spłatą zadłużenia. Wówczas bank traktuje takiego wnioskującego jako nierzetelnego kredytobiorcę.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

1 Comment

  1. Regularna spłata kredytu z reguły jest ważna. 😉

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge