Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego

Sie 12, 13 Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego

Dzięki kredytom konsolidacyjnym możliwe jest skonsolidowanie rat dotychczasowych kredytów. Jednak zawsze trzeba pamiętać, aby doliczyć do tego oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego, marże i prowizje dla banków. W końcu zaciąga się w tym przypadku kolejne zobowiązanie, które trzeba uregulować. Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego nie jest jednak wartością stałą i różni się w zależności od kilku czynników. Kiedy można uzyskać najniższe oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego, a kiedy jego wysokość jest maksymalna?

Średnie oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego

Wnioski o kredyty konsolidacyjne są zawsze przez banki rozpatrywane indywidualnie. Gdy obliczane jest oprocentowanie kredytu oraz inne opłaty takie jak prowizja, marża czy ubezpieczenie, bank bierze pod uwagę sytuację finansową potencjalnego kredytobiorcy, wysokość jego zobowiązań do zwrócenia, aktualne obciążenia rodzinne, również czynniki takie jak okres spłaty kredytu, opóźnienia w regulowaniu należności itp. Dlatego też średnio oprocentowanie wynosi około 12 proc. Większość banków operuje widełkami w wysokości od 6 proc. do 17 proc. za kredyty konsolidacyjne.

Jak uzyskać najniższe oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego?

Aby oprocentowanie mogło być jak najniższe, trzeba być jak najbardziej wiarygodnym klientem dla banku. To oznacza brak dodatkowych zobowiązań, porządne zabezpieczenie spłaty zadłużenia, dobrą zdolność kredytową, aby wspomnieć o niektórych istotnych czynnikach. Za kredyt konsolidacyjny hipoteczny uzyska się oprocentowanie niższe niż za kredyt hipoteczny gotówkowy, bez hipoteki. Samemu można obliczyć szacunkowe oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego, korzystając ze specjalnych internetowych kalkulatorów. Dzięki nim będzie można sprawdzić też, czy w ogóle opłacalne jest branie takiego kredytu na pokrycie swoich zadłużeń.

Podsumowując, oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego zależy od wielu różnych czynników. Kredyt ten posiada oprocentowanie podobne do tradycyjnych kredytów gotówkowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge