Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń

Konsolidacja kredytów pozwala na wygodniejsze ich spłacanie, a dodatkowo też często z niższą ratą. Czy jednak dostępny jest kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń? Czy można w banku uzyskać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczenia? Aktualnie coraz więcej osób wyszukuje w Internecie kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń. Związane jest to w szczególności z sytuacjami, w których bank nie może już kredytować konsolidacji, na przykład ze względu na negatywne wpisy w BIK, brak zdolności kredytowej swojego klienta.

Jak działa kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń?

Generalnie konsolidacja bez zabezpieczeń jest polecana tylko wtedy, gdy bank nie daje już szans na skorzystanie ze swój oferty. W bankach niestety nie są dostępne pożyczki konsolidacyjne dla zadłużonych. Aby uzyskać kredyt konsolidacyjny, trzeba posiadać dobrą zdolność kredytową, stałe i odpowiednio udokumentowane dochody, dodatkowo także nie można mieć opóźnień w spłatach zobowiązań. Dlatego po kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych można wnioskować pozabankowo. Wówczas uzyska się kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń, zbędnych pytań, niemniej dużo zależy od jego sumy. Również pozabankowe kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są związane z dodatkowymi formalnościami. Dotyczy to w szczególności przypadków, gdy kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych ma opiewać na wyższą sumę i potrzebne jest zabezpieczenie.

Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń a zabezpieczenie

Nie zawsze nawet pozabankowo dostępny jest kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń. Oczywiście, można otrzymać kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej, ale jednocześnie też trzeba przedstawić instytucji pozabankowej stosowne zabezpieczenie. Wówczas kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń wymaga ustanowienia hipoteki na nieruchomości, na przykład mieszkaniu, domu, gruncie. Nie jest to zatem stuprocentowy kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń, taki będzie dostępny tylko dla niższych sum.

Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń i bez BIK

Dostępny jest na takiej samej zasadzie kredyt konsolidacyjny bez biku. BIK to baza, która zawiera w sobie dane dotyczące dłużników, w tym też tych nierzetelnie regulujących swoje zobowiązania. W bankach nie są dostępne kredyty konsolidacyjne bez biku, ponieważ negatywna historia kredytowania jest dla banku dowodem nierzetelności potencjalnego klienta. Możliwe są jednak takie kredyty konsolidacyjne bez zabezpieczeń i BIK pozabankowo.

Reasumując, kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń jest dostępny, ale trzeba pamiętać o tym, że oferta ta jest głównie skierowana do osób niemogących uzyskać wsparcia bankowego. Związana jest ona z wyższymi kosztami kredytowania.