Konsolidacja kredytu hipotecznego

Posiadasz już teraz kredyt hipoteczny i kilka innych kredytów do spłaty? W takim przypadku konsolidacja kredytu hipotecznego może być dla ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem. Obecnie refinansowanie kredytu hipotecznego jest dla większości wniosków opłacalne. Właśnie dlatego konsolidacja kredytu hipotecznego rośnie w siłę i dużo banków posiada w ofercie takie kredyty.

Konsolidacja kredytu hipotecznego ? dla kogo najlepsza?

Generalnie konsolidacja kredytu hipotecznego jest polecana wówczas, gdy kredytobiorca już teraz spłaca dość wysokie raty z kilku kredytów. Teraz kredyty konsolidacyjne hipoteczne pozwalają na związanie w sobie kilku różnych form zadłużeń. Zatem kredyt konsolidacyjny hipoteczny otrzyma się w celu spłaty kredytu hipotecznego, ale również kredytów gotówkowych, ratalnych, samochodowych, studenckich, spłaty kart kredytowych. Niemniej konsolidacja kredytu hipotecznego wymaga dobrej zdolności kredytowej i dodatkowo oczywiście nieruchomości, na którą będzie można ustanowić hipotekę. To ona jest zabezpieczeniem dla banku i bez niej konsolidacja kredytu hipotecznego jest niemożliwa.

Czy konsolidacja kredytu hipotecznego jest zawsze konieczna?

W związku z tym pojawia się też pytanie, czy konsolidacja kredytu hipotecznego jest nieodzowna wtedy, gdy chce się dokonać refinansowania jakiegoś zobowiązania. Jak najbardziej można wybrać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczenia hipotecznego, ale trzeba liczyć się z tym, że nie będzie on opiewał na tak wysoką sumę. Dla banku bezpieczniejszy jest kredyt konsolidacyjny hipoteczny, co pozwala na uzyskanie lepszych warunków kredytowych, w tym też niższego oprocentowania. Natomiast kredyt konsolidacyjny bez hipoteki jest już droższy, ale też nie ma on już połączenia z hipoteką. Zatem kredyty konsolidacyjne bez hipoteki udzielane są głównie na niższe sumy i przy dobrej zdolności kredytowej kredytobiorcy.

Podsumowując, konsolidacja kredytu hipotecznego jest rozwiązaniem opłacalnym, ponieważ można dzięki konsolidacji zmniejszyć ratę kredytu i wygodniej spłacać jedną, a nie kilka. Niemniej nie zawsze kredyt hipoteczny jest bezpieczny dla klienta.